Sensacyjne rozstrzygnięcie włoskiego klasyku. Milan pokonuje Juventus

07.07.2020

Milan pokonał we wtorkowym meczu drużynę Juventusu 4:2. Sensacyjne rozstrzygnięcie sprawiło, że drużyna z Turynu w pewnym stopniu oddaliła się od Scudetto.

1. część tego meczu nie należała do najlepszych, kibice mogli czuć się zawiedzeni. Istotnym wydarzeniem, które warto odnotować był gol Zlatana Ibrahimovicia, który jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej, na której znajdował się Szwed. Po przerwie obraz meczu był już zupełnie inny.

Remontada Milanu

Chwilę po wznowieniu gry doskonałym strzałem z dystansu popisał się Rabiot i w efekcie otworzył worek z bramkami. Chwilę później, po ładnym wykończeniu Ronaldo, Milan przegrywał już 0:2. W kolejnych minutach kibice byli świadkami niespodziewanej remontady. Najpierw Ibrahimović pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po zagraniu ręką Bonucciego. Następnie Franck Kessie pokonał Wojciecha Szczęsnego i tym samym wyrównał stan meczu. Kolejnym zawodnikiem, który znalazł drogę do siatki okazał się być Rafael Leao, polski bramkarz mógł jednak zachować się lepiej przy strzale Portugalczyka. Wynik w 80. minucie ustalił Chorwat Ante Rebić.

Stara Dama wciąż na szczycie

Drużyna z Mediolanu po niespodziewanym triumfie awansowała na 5. miejsce w tabeli Serie A. Zespół Maurizio Sarriego utrzymał się na pozycji lidera. Lazio, czyli bezpośredni rywal Turyńczyków w walce o mistrzostwo, również przegrał swój mecz w 31. kolejce. Lecce pokonało 2:1 podopiecznych Inzaghiego.

AC Milan 4:2 Juventus FC
Adrien Rabiot 47′, Cristiano Ronaldo 53′, Zlatan Ibrahimović (rzut karny) 62′, Franck Kessie 66′, Rafael Leao 67′, Ante Rebić 80′