Hannes Wolf odejdzie z RB Lipsk? Zrobi miejsce dla nowych zawodników

10.07.2020

Jak informuje „Bild” przygoda Wolfa z drużyną z Lipska miałaby się wkrótce zakończyć. Dla 21-latka był to pierwszy sezon w klubie ze wschodu Niemiec. 

Transfer młodego zawodnika został ogłoszony jeszcze w trakcie trwania kampanii 2018/19. Na jego nieszczęście złamał nogę i powrócił do gry dopiero w listopadzie. Z tego powodu miał problemy z przebiciem się do pierwszej jedenastki. Uzbierał pięć występów w tym sezonie, które przełożyły się na zaledwie 53 minuty.

Odbudowa u rewelacji

Zainteresowanie młodym zawodnikiem według „Bild” przejawia Borussia Mönchengladbach, która pod wodzą Marco Rose stała się rewelacją ostatnich rozgrywek. Niemiecki trener ceni sobie zawodników szybkich, a takim z pewnością jest Hannes Wolf. Piłkarz może grać na kilku pozycjach w ofensywie. Jego poprzednim klubem był Red Bull Salzburg, z którym zdobył m.in. trzykrotnie mistrzostwo Austrii. Jak do tej pory nie zdążył zadebiutować w barwach dorosłej kadry narodowej swojego kraju.

Zwiększone grono

Odejście Wolfa ma wiązać się z tym, że zrobi się dodatkowe miejsce w drużynie z Lipska. Niedawno oficjalnie ogłoszono dwóch nowych zawodników. Na zasadzie transferu definitywnego do trzeciej siły Bundesligi trafił Hee-chan Hwang. Z kolei Benjamin Henrichs został wypożyczony z opcją wykupu po zakończonym sezonie.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2