Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała MKP Pogoń Siedlce
10.07.2020

Drużyna MKP Pogoń Siedlce została ukarana karą dyscyplinarną w postaci sześciu odjętych punktów na start rozgrywek w sezonie 2020/21. Powodem nałożenia kary jest incydent z dnia 16.10.2020, kiedy to zastosowano podania infuzji dożylnej siedmiu zawodnikom klubu.

W komunikacie wydanym przez Komisję Dyscyplinarną PZPN możemy przeczytać:

“Na posiedzeniu w dniu 9 lipca 2020 roku Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała MKP Pogoń Siedlce karą dyscyplinarną w postaci odjęcia 6 (sześciu) punktów w rozgrywkach mistrzowskich, w których uczestniczyć będzie pierwsza drużyna klubu w sezonie 2020/2021, za zastosowanie w dniu 16.10.2020 metody niedozwolonej w postaci podania infuzji dożylnej siedmiu zawodnikom klubu.”

Głośna afera

O skandalu w barwach drużyny Pogoni Siedlce pierwsza poinformowała pielęgniarka, a jej kulisy ujawniła telewizja TVN 24. W programie “Czarno na białym” przedstawiono wspomniane kulisy głośnej afery klubu. To w nim swój głos zabrała pracownica ośrodka medycznego.

– Nie ja byłam winna. Nie miałyśmy żadnych dokumentów, nie byli badani przez lekarza. Zostałam zmuszona do tego działania. Otrzymałam polecenia od swoich przełożonych, odmówiłam wykonania zabiegu w szatni klubowej i podania potasu – stwierdziła pielęgniarka – Bogumiła Sawicka.

Gdzie zagrają w przyszłym sezonie?

Pogoń Siedlce obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli II ligi. Jednak ma tylko dwa punkty nad strefą spadkową, więc do końca musi się martwić o ligowy byt. Z drugiej strony brakuje jej także dwóch oczek, aby znaleźć się w strefie barażowej o udział w wyższej lidze. Jedno jest pewne, następny sezon zespół Pogoni rozpocznie z sześcioma minusowymi punktami.