Mario Balotelli lada moment zmieni pracodawcę. Klub zarzuca mu nadwagę

10.07.2020

Kolejny klub wszedł z Balotellim na wojenną ścieżkę. Czy była gwiazda reprezentacji Włoch wróci jeszcze na właściwe tory?

Mario Balotelli najprawdopodobniej będzie musiał szukać nowego pracodawcy. Trener Brescii Calcio, Diego Lopez, od dłuższego czasu nie korzysta z napastnika. Po przerwie, która była spowodowana pandemią koronawirusa, Włoch ani razu nie pojawił się na murawie.

Konflikt z prezesem

Zawodnik przed kilkoma tygodniami odmówił powrotu do treningów z drużyną. Złożył wówczas prośbę do klubu o rozwiązanie kontraktu, popadł w ten sposób w konflikt z prezesem Massimo Cellino, który zabronił ochroniarzom wpuszczać Balotellego do ośrodka treningowego. W dzisiejszym oświadczeniu na klubowej stronie internetowej możemy przeczytać, że piłkarz przestał prowadzić się sportowo i w chwili obecnej ma 8 kilogramów nadwagi.

Umowa do czerwca 2022 roku

29-latek do beniaminka tego sezonu Serie A dołączył 18 sierpnia ubiegłego roku w ramach wolnego transferu z Olympique Marsylii. Od tego czasu zanotował 19 ligowych występów, w których strzelił 5 goli. Ostatni raz na boisku pojawił się 9 marca w meczu z Sassuolo, został zmieniony w 75. minucie.