Krzysztof Mączyński i Michał Chrapek nie zagrają z Pogonią Szczecin

10.07.2020

Trener Śląska będzie miał problemy z obsadzeniem środka pola w najbliższym meczu. Wypadło 2 podstawowych piłkarzy.

W niedzielę o 12:30 Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Będzie to ważny mecz dla kibiców z Wrocławia, ponieważ klub wciąż utrzymuje szanse na zajęcie miejsca premiowanego udziałem w eliminacjach do europejskich pucharów. Trener drużyny będzie musiał się jednak zmierzyć z problemami kadrowymi, ponieważ nie będzie mógł skorzystać z Krzysztofa Mączyńskiego oraz Michała Chrapka. O problemach zespołu szkoleniowiec opowiedział na konferencji prasowej.

Vitezslav Lavicka:

To ostatnia część sezonu i każdy zespół ma swoje problemy. Na pewno brakować nam będzie tych dwóch podstawowych zawodników środka pola, ale postaramy się optymalnie taktycznie przygotować drużynę. Pora meczu jest nietypowa, ale my przeważnie właśnie o takiej godzinie trenujemy. Dodatkowo w piątek mieliśmy trening właśnie o tej godzinie na stadionie, a więc liczę, że nie będziemy mieli problemu.

Szansa na puchary

Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek Śląsk zajmuje 4. miejsce w tabeli. Nad Wrocławianami lokują się drużyny Lecha Poznań oraz Piasta Gliwice, które mają 4-punktową przewagę.