Ekstraklasa: Michał Probierz zamierza pokrzyżować plany Legii

10.07.2020

Cracovia po raz drugi w małym odstępie czasu podejmie drużynę Legii Warszawa. Michał Probierz chcę kolejny raz pokonać zespół ze stolicy naszego kraju. 

Oba kluby spotkały się w półfinale Pucharu Polski, w którym drużyna z Krakowa wygrała 3:0 na własnym stadionie. Rewanż Legionistów może udać się już w najbliższej kolejce, kiedy to Cracovia przyjedzie do Warszawy.

Nie chce dopuścić do świętowania

Michał Probierz przed sobotnim meczem zapewniał, że nie chce dopuścić do fety, która miałaby się odbyć z powodu mistrzostwa Legii. Warszawiakom brakuje już tylko punktu, lecz Probierz był pewny siebie:

– Nie chcemy, aby Legia fetowała mistrzostwo przy nas – powiedział

– Zrobimy wszystko, aby ten mecz wygrać, choć wiemy, że Warszawa to trudny teren, ale postaramy się sprawić niespodziankę. Puchar, to jest puchar, a liga to liga. Zdajemy sobie sprawę z siły Legii. Dojedzie Igor Lewczuk, mogą być też inne rotacje – podkreślił Probierz.

Dobra sytuacja

Cracovia ma szansę na wywalczenie premiowanego miejsca, które gwarantuje mecz w kwalifikacjach w Europie. Jeśli nie uda się to przez ligę, to może uczynić to przez wygranie Pucharu Polski, ponieważ znajduje się w finale tychże rozgrywek, gdzie podejmie Lechię Gdańsk.