Gdzie trafi Thiago Alcantara? Z pozyskania zawodnika rezygnuje Liverpool

10.07.2020

Thiago Alcantara nie trafi jednak do Liverpoolu? Według informacji „ESPN”, nowi mistrzowie Premier League zrezygnowali z transferu pomocnika Bayernu Monachium. 

Kością niezgody mają być kwestie finansowe. Klubu z Anfield rzekomo nie stać na zapłacenie 30 milionów euro za piłkarza.

Siedem lat w Bayernie

Reprezentant Hiszpanii w 2013 roku trafił do Bayernu z Barcelony. Był jednym z pierwszych transferów Pepa Guardioli. Z bawarskim klubem siedmiokrotnie zdobył tytuł mistrza Niemiec. Cztery razy triumfował w krajowym pucharze. Teraz Thiago chciałby poszukać kolejnych wyzwań w nowym klubie.

Mistrz Anglii odpuszcza

Media w ostatnim czasie informowały, że piłkarz najchętniej zasiliłby szeregi Liverpoolu. Problemem dla klubu z Anfield jest jednak cena, jaką trzeba zapłacić za piłkarza, któremu za rok wygasa kontrakt z aktualnym pracodawcą. Aby pozwolić sobie na wydatek rzędu 30 milionów euro, angielski klubu musiałby najpierw sprzedać kilku zawodników. Taka ostrożność na rynku transferowym wynika z problemów finansowych Liverpoolu spowodowanych stratami w związku z pandemią koronawirusa.