Zmiana trenera w Interze Mediolan? Massimiliano Allegri może zastąpić Antonio Conte

11.07.2020

Dzisiaj rano pojawiły się zaskakujące informacje dotyczące odejścia Antonio Conte z Interu Mediolan. Włoskie media mają już kandydata do objęcia schedy po szkoleniowcu „Nerazzurrich”. 

„Tuttosport” oraz „Sportmediaset” wieszczą scenariusz, w którym Conte zastąpi były trener Juventusu, Massimiliano Allegri. 52-latek nie prowadzi obecnie żadnej drużyny.

Co dalej z Conte?

Według Gianluki Di Marzio osoby zarządzające Interem mają spotkać się z Antonio Conte w celu omówienia dalszej strategii rozwoju klubu. Jeśli wizje te nie będą się pokrywały, możliwe jest odejście z Giuseppe Meazza byłego szkoleniowca m.in. Chelsea oraz reprezentacji Włoch. W mediach szybko możemy znaleźć informacje o trenerze, który miałby poprowadzić Inter w kampanii 2020/21.

Powrót do wielkiej piłki

Miałby nim zostać Massimiliano Allegri. Urodzony w Livorno szkoleniowiec największe sukcesy w karierze osiągnął z Juventusem. Sześć razy zdobył ze „Starą Damą” mistrzostwo Włoch. Dwukrotnie dotarł z zespołem do finału Ligi Mistrzów. Allegri pozostaje bez pracy od końca ubiegłego sezonu, kiedy to zrezygnował z funkcji szkoleniowca klubu z Turynu.