Korona Kielce: Marcin Cebula na celowniku aż ośmiu klubów z Ekstraklasy

11.07.2020

Korona Kielce po sezonie pożegna się z rozgrywkami Ekstraklasy. Jednak na celowniku wielu klubów jest Marcin Cebula. Informację tę przekazał Piotr Koźmiński z „Super Expressu”.

Dla drużyny z województwa świętokrzyskiego nie jest to udany sezon. Po zakończonych rozgrywkach klub może opuścić wielu zawodników. Szerokim uznaniem cieszy się skrzydłowy – Marcin Cebula.

Najbardziej rozchwytywany

Co zaskakujące nie Petteri Forsell, nie też Adnan Kovacevic, a Cebula jest najbardziej rozchwytywanym zawodnikiem Korony według Piotra Koźmińskiego z „Super Expressu” O skrzydłowego ma zabiegać aż osiem zespołów Ekstraklasy. Wśród nich mają się znajdować takie kluby jak Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin czy Zagłębie Lubin.

Doświadczenie z Kielc

24-latek jak do tej pory występował tylko w Koronie Kielce, dla której wystąpił w 148 spotkaniach. Ma na swoim liczniku siedem bramek oraz dziesięć asyst. Ponadto reprezentował młodzieżowe kadry narodowe (U-19, U-20), łącznie grając w dziewięciu meczach dla tych drużyn. Transfer do innego klubu z Ekstraklasy wydaje się zatem kwestią czasu, gdyż Korona następny sezon rozpocznie w I lidze.