Mamy kolejnego spadkowicza. Korona Kielce w 1. lidze
03.07.2020

W dniu dzisiejszym poznaliśmy 2. spadkowicza z ekstraklasy. Korona Kielce zagra w przyszłym sezonie 1. ligi.

Pierwszym spadkowiczem przed 2 tygodniami okazał się być ŁKS Łódź. Drużyna Wojciecha Stawowego przegrała wówczas 1:3 z Górnikiem Zabrze. W piątkowym meczu, który odbył się o godz 18. Wisła Kraków pokonała klub z Łodzi 2:1 i w efekcie pozostawił Koronę bez szans na utrzymanie w lidze.

Stracone szanse

Na 4 kolejki przed końcem Kielczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Jeszcze przed tą kolejką drużyna Macieja Bartoszka miała matematyczne szanse na grę w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Niepewna sytuacja

Wciąż niepewna jest sytuacja jest sytuacja klub z Kielc. Pewne jest, że po spadku z ligi dojdzie do dużych przetasowań kadrowych. W wywiadzie dla telewizji CANAL+ przed meczem z Arką Gdyni trener Bartoszek zdradził, że prowadzi rozmowy  na temat nowego kontraktu, natomiast żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Kibice nadziei mogą upatrywać w tym, że powoli wyjaśnia się sytuacja właścicielska. Jak podał Krzysztof Stanowski na Twitterze, sponsor Suzuki może podnieść kapitał zakładowy spółki. Najprawdopodobniej Krzysztof Zając pozostanie na stanowisku prezesa.