Sergio Aguero zostanie w Manchesterze City? Oferta z Argentyny

12.07.2020

Napastnik od wielu lat jest filarem swojej drużyny. Czy doświadczony piłkarz zdecyduje się na powrót do rodzimego kraju?

Władze Manchesteru City zabiegają o to, żeby Sergio Aguero zgodził się przedłużyć obecny kontrakt. Według dziennika „Daily Mirror” negocjacje na ten temat trwają. Pep Guardiola chciałby zatrzymać swojego strzelca. Pewne jest, że jeżeli Argentyńczyk zdecyduje się na zmianę pracodawcy, to będzie mógł przebierać w ofertach.

Powrót do kraju?

Spekuluje się, że Aguero otrzymał ofertę powrotu do ojczyzny. Zainteresowanie wyraził Club Atletico Independiente. Doświadczony napastnik jest wychowankiem tego klubu. Piłkarz jest jednak w takim wieku, że mógłby wciąż z powodzeniem występować w mocnych europejskich drużynach.

Wciąż notuje dobre liczby

32-latek wystąpił w 24 spotkaniach tego sezonu Premier League, w których strzelił 16 goli i zanotował 4 asysty. W pozostałych rozgrywkach może pochwalić się bilansem 8 meczów i 7 bramek. Jest bliski jubileuszu w reprezentacji Argentyny, w których ma na koncie 97 występów, w których zdobył 41 bramek.