Manchester City wykluczony z dwóch edycji Ligi Mistrzów!

14.02.2020

Walentynki nie wszystkim będą dobrze się kojarzyć. UEFA w tym właśnie dniu opublikowała bowiem komunikat, w którym zamieściła karę, jaką otrzymuje Manchester City za naruszenie Finansowego Fair Play. Zespół mistrza Anglii nie może uczestniczyć w dwóch kolejnych edycjach Ligi Mistrzów. Klub oczywiście odwoła się od decyzji.

Tuż po wprowadzeniu Finansowego Fair Play sporo dyskutowano na temat funkcjonowania tych przepisów. Sugerowano, iż wielkie kluby lekceważą wymogi, a nikt odpowiedzialny za nadzorowanie wytycznych nie wyciąga odpowiednich konsekwencji.

Jak widać UEFA działa w tym temacie. W piątek pojawił się bowiem komunikat dotyczący kary skierowanej do Manchesteru City w związku z naruszeniem zasad FFP. „The Citizens” zostali wykluczeni z rozgrywek Ligi Mistrzów podczas sezonów 2020/2021 oraz 2021/2022. Dodatkowo klub musi zapłacić karę w wysokości 30 milionów euro.

Oczywiście zespół mistrza Anglii odwoła się od tej decyzji do CAS. Nie wiadomo jednak, czy uda się drużynie Pepa Guardioli coś zdziałać w tym temacie.