Tanguy Ndombele i Tiemoue Bakayoko łączeni z Bayernem Monachium

13.07.2020

Mistrz Niemiec chce przed kolejnym sezonem zabezpieczyć pozycję środkowego pomocnika. Na radarze znalazło się dwóch zawodników.

Już wiadomo, że Bayern Monachium opuści Thiago Alcantara. Hiszpan rozgląda się za nowym pracodawcą. Wśród faworytów do jego zatrudnienia wymienia się Liverpool, Manchester City, a także Juventus. W związku z tym, w końcowej fazie sezonu więcej szans gry dostawał Leon Goretzka.

Dwójka z Anglii

Konieczne będą jednak wzmocnienia środka pola. Kandydatami do przejścia do Monachium są Tanguy Ndombele z Tottenhamu, a także Tiemoue Bakayoko z Chelsea. Władze Spurs chciałyby odzyskać kwotę, którą zapłaciły za piłkarza Lyonowi. Z tego też powodu opcją oszczędnościową wydaje się być Bakayoko.

Przetasowania w Monachium

Bayern zdobył tytuł mistrza Niemiec, natomiast kilka dni po zakończeniu sezonu rozpoczęły się spekulacje kadrowe. Ze swojej sytuacji nie jest zadowolony David Alaba. Austriak chciałby odejść, ponieważ Hansi Flick najczęściej korzysta z niego najczęściej na lewej obronie, natomiast zawodnik preferuje grę w roli środkowego pomocnika. Innym bocznym obrońcą, który jest wystawiany na tej pozycji, jest Joshua Kimmich.