Inter Mediolan szuka wzmocnień w drugiej linii. Kandydatem N’Golo Kante

13.07.2020

Ciekawe informacje napłynęły do nas z Włoch. „La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że swojego byłego podopiecznego zamierza sprowadzić Antonio Conte. 

N’Golo Kante jest pewnie jednym z ostatnich piłkarzy, którzy mogą opuścić Stamford Bridge. Włoski szkoleniowiec ma się tym jednak nie zrażać i namawia zarząd Interu do podjęcia próby zakupu francuskiego pomocnika.

Przestawiony na nominalną pozycję

Po restarcie rozgrywek Premier League, Frank Lampard zdecydował, że N’Golo Kante wróci na pozycję typowo defensywnego pomocnika. Angielski menedżer, podobnie jak jego poprzednik, Maurizo Sarri, próbowali przesunąć piłkarza nieco wyżej. Manewr ten nie był jednak szczególnie udany, co najprawdopodobniej zauważył szkoleniowiec „The Blues”. Kante w obecnym sezonie rozegrał jak na razie 22. mecze w Premier League.

Ambitne plany Conte

Ściągnięcie takiego piłkarza byłoby z pewnością świetnym posunięciem ze strony Antonio Conte. Szerokim echem odbił się już transfer do Interu Achrafa Hakimiego, który jest jednym z czołowych prawych obrońców na świecie. Pytanie, czy Włoch pozostanie na stanowisku trenera „Nerazzurrich”? Przed dwoma dniami głośno było o możliwym odejściu Conte, którego miałby zastąpić były szkoleniowiec Juventusu, Massimiliano Allegri.