Kolejny włoski klub zainteresowany Arkadiuszem Milikiem. AS Roma chce polskiego napastnika

14.07.2020

Arkadiusz Milik niebawem opuści klub z Neapolu. Włoskie media „La Gazetta dello Sport” oraz „Corriere dello Sport” informują, że Milik miałby zastąpić Edina Džeko, który powędrowałby do Interu Mediolan.

Milikowi wraz z końcem czerwca 2021 roku wygasa umowa z SSC Napoli, która nie zostanie przedłużona. Z tego powodu wydaje się pewne, że polski napastnik zmieni otoczenie w najbliższym czasie.

Kilku zainteresowanych

Wiele drużyn jest chętnych na to, aby 26-latek był ich nowym zawodnikiem. Największym faworytem do tej pory był Juventus, jednak tutaj problemem mogą być napięte relacje na linii Turyn-Neapol. Donoszono także o zainteresowaniu takich klubów jak Atletico Madryt czy Tottenham. Teraz do głosu zdaniem włoskich mediów miałaby dojść ekipa Romy, lecz nie wszystko wydaje się takie proste. Napastnik zastąpiłby Edina Džeko, który powędrowałby do Interu Mediolan. Jednak klub z Rzymu nie ma sporych pieniędzy na transfery, więc w grę wchodziłaby wymiana za Cengiza Ündera przymierzanego do Neapolu.

Występy w Napoli

Milik w tym sezonie wystąpił jak do tej pory w 22 spotkaniach włoskiej Serie A, w której zdobył 10 bramek. Zasłynął także w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Genk, strzelając w nim hat-tricka. Reprezentant Polski w najbliższym czasie zostanie ogłoszony kolejnym wielkim transferem w polskiej historii.