Jan Vertonghen trafi do ligowego rywala? Manchester City może sprowadzić belgijskiego obrońcę

14.07.2020

W kontekście wzmocnień drużyny Manchesteru City, najwięcej mówi się o przebudowanie linii defensywnej. Jak podaje angielski „The Telegraph”, zespół Pepa Guardioli może sprowadzić doświadczonego Jana Vertonghena. 

33-letniemu piłkarzowi wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt z Tottenhamem. Belg pełni coraz mniej znaczącą rolę w drużynie „Kogutów”.

Osiem lat w Tottenhamie

Vertonghen trafił do Londynu w 2012 roku. Od tamtego czasu rozegrał w Tottenhamie 314. spotkań. Przez wiele lat był prawdziwą ostoją defensywy. Ukoronowaniem kariery mógł być dla Belga triumf w ubiegłorocznym finale Ligi Mistrzów. Piłkarze Mauricio Pochettino musieli jednak w decydującym boju uznać wyższość Liverpoolu. Obecnie Vertonghen nie cieszy się specjalnym uznaniem ze strony Jose Mourinho. Obrońca wraz z wygaśnięciem umowy opuści Tottenham Hotspur Stadium.

Guardiola pozyska doświadczonego gracza?

Belg wcale nie musi jednak opuszczać Premier League. Według informacji „The Telegraph”, kontrakt piłkarzowi może zaoferować Manchester City. Oczywiście byłoby to rozwiązanie raczej krótkoterminowe. Pozyskanie Vertonghena mogłoby oznaczać pożegnanie z Etihad takich piłkarzy jak John Stones czy Nicolas Otamendi.