Barcelona nie widzi przyszłości na Camp Nou dla Philippe Coutinho. Brazylijczyk zaoferowany angielskim klubom

14.07.2020

Przygoda Philippe Coutinho z Barceloną dotychczas nie przebiegła tak, jak wymarzył to sobie Brazylijczyk. Najprawdopodobniej ofensywny pomocnik nie będzie mieć już możliwości na rehabilitację. 

Coutinho został zaoferowany dwóm angielskim klubom. Barcelona, według „Goal.com” chce sprzedać zawodnika do Arsenalu lub Newcastle.

Szukanie funduszy

Nie jest tajemnicą, że „Duma Katalonii” pragnie sfinalizować transfer Lautaro Martineza z Interu Mediolan. W tym celu potrzebne jej są konkretne fundusze. Aby je zdobyć, pragnie sprzedać Brazylijczyka, który rozczarował swoją formą na Camp Nou. Poprzedni sezon Coutinho spędził na wypożyczeniu w Bayernie Monachium, gdzie również nie zachwycił.

Trafi do Anglii?

Pomimo dużego zjazdu formy, kierunki wybrane przez klub dla piłkarza mogą dziwić. Arsenal powolutku odbudowuje swoją pozycję w angielskiej piłce. Nie jest pewne, czy „Kanonierzy” znajdą pieniądze na zawodnika Barcelony. Newcastle z pewnością nie miałoby problemu z zakupem Coutinho, gdyby oficjalne zostało przejęte przez nowego właściciela. Obecnie jednak nic nie jest w tej kwestii przesądzone.