Pięć zmian także w sezonie 2020/2021. Poinformowała Międzynarodowa Rada Piłkarska

15.07.2020

Międzynarodowa Rada Piłkarska podtrzymała swoją decyzję. W przyszłym sezonie także będzie dozwolona możliwość korzystania z pięciu zmian w meczu.

Rozwiązanie związane z pięcioma zmianami początkowo miało obowiązywać tylko do końca obecnych rozgrywek. Jednak Międzynarodowa Rada Piłkarska zdecydowała się na utrzymanie tego przepisu.

Przerwa w rozgrywkach

Powodem zwiększenia ilości zmian w meczu była ochrona zdrowia zawodników. Rozgrywki w wielu krajach wracały do gry, lecz istniała obawa o stan piłkarzy, którzy wracali po trzymiesięcznej przerwie. Ponadto powrót zaplanowano na lato, gdy temperatury są bardziej uciążliwe dla wspomnianych zawodników. Jednakże zmiany można było dokonywać tylko w trzech turach, aby unikać niepotrzebnych pauz w grze.

Wiele lig

Z możliwości przepisu skorzystało wiele najlepszych lig m.in hiszpańska La Liga, angielska Premier League, niemiecka Bundesliga czy włoska Serie A. Z tej pomocy zrezygnowali Polscy przedstawicieli, więc w rozgrywkach Ekstraklasy dalej obowiązują trzy zmiany. Zbigniew Boniek nie był entuzjastą tego pomysłu.