Oficjalnie: Waldemar Sobota odchodzi z FC St. Pauli

15.07.2020

Waldemar Sobota nie przedłuży kontraktu z FC St. Pauli. O jego odejściu poinformował niemiecki klub, który podziękował zawodnikowi za grę.

Potwierdziły się ostatnie doniesienia mediów, Waldemar Sobota pożegnał się z drugoligowym zespołem. Wygasająca umowa nie została przedłużona.

Długa przygoda

Pomocnik trafił do niemieckiego zespołu w styczniu 2015 roku, lecz początkowo był on tylko wypożyczony z FC Brügge. Po spędzeniu półtora roku udał się do St. Pauli na stałe. W barwach tego klubu wystąpił w 148 spotkaniach, zdobywając piętnaście bramek i notując tyle samo asyst. Liczba rozegranych meczów jest rekordem klubu wśród zagranicznych zawodników. Poza Sobotą z zespołu odchodzi Johannes Flum. Obu piłkarzom podziękował dyrektor sportowy – Andreas Bornemann.

– Chciałbym podziękować Waldiemu i Flumiemu za ich poświęcenie dla klubu w ostatnich latach. Życzę im wszystkiego najlepszego w dalszej karierze – powiedział.

Co dalej?

Ostatnio sporo mówiło się w kontekście powrotu 33-latka do Śląska Wrocław. Transfer do zespołu z Wrocławia miałby wartość sentymentalną, gdyż pomocnik przez trzy lata był zawodnikiem tej drużyny. Jednakże z pewnością piłkarzem zainteresowana jest większa ilość klubów.