Wojciech Szczęsny chwalony przez włoskie media. Polak uratował Juventus przed porażką z Sassuolo

16.07.2020

Juventus po szalonym spotkaniu zremisował 3:3 z Sassuolo. Pomimo wpuszczenia trzech goli, pozytywne recenzje we włoskich mediach zebrał Wojciech Szczęsny. 

Lider Serie A nie potrafił utrzymać dwubramkowego prowadzenia. Na trafienia Danilo oraz Higuaina odpowiedzieli Djuricić, Berardi oraz Caputo. Remis Juventusowi uratował Alex Sandro.

Wysokie noty Szczęsnego

Polski bramkarz otrzymał od mediów na Półwyspie Apenińskim noty 7 lub 8 w dziesięciostopniowej skali. „Calciomercato.com” podkreśliło, że pomimo wpuszczenia trzech bramek, Szczęsny był jednym z najlepszych graczy „Starej Damy” i tylko dzięki niemu Sassuolo tak długo nie mogło zdobyć gola. „Tottojuve.com” natomiast pochwaliło Polaka szczególnie za interwencję przy strzale tureckiego obrońcy gospodarzy, Merta Muldura.

Miła odmiana

Szczęsny już po raz drugi w niedługim czasie puszcza sporą liczbę bramek. W meczu z Milanem, który podopieczni Maurizio Sarriego przegrali 2:4, Polak został skrytykowany przez włoskie media. Niektóre redakcje obwiniały go o błędy przy nawet trzech golach strzelonych przez „Rossonerich”.