Jagiellonia Białystok po Pavelsa Steinborsa. O krok od transferu

16.07.2020

Bramkarz spadkowicza z ekstraklasy przeniesie się do innego klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej. Mógł przebierać w ofertach.

Jak podał Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” na swoim Twitterze, Pavels Steinbors jest o krok od przejścia do Jagiellonii Białystok. Negocjacje z Arką Gdynia dotyczące przenosin bramkarza są w zaawansowanej fazie. Steinbors będzie jednym z zawodników spadkowicza, którzy pozostaną w ekstraklasie.

Pomoże Jagiellonii?

Drużyna Iwajło Petewa ma problemy z obsadzeniem pozycji bramkarza. Wypożyczony z Arsenalu Dejan Iliew doznał kontuzji, po sezonie powróci do macierzystego klubu. Damian Węglarz nie ustrzegł się błędów podczas meczów, w których otrzymał szansę. We wczorajszym meczu ligowym ze Śląskiem zadebiutował zaledwie 16-letni Xavier Dziekoński.

Czołowy bramkarz ligi

34-latek spędził 4 sezony w Gdyni. Przez ten okres był jednym z najważniejszych ogniw swojej drużyny. W tym sezonie zagrał w 33 spotkaniach ekstraklasy, 6 razy zachował czyste konto. Jest 12-krotnym reprezentantem Łotwy. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2022 roku, natomiast nie wiadomo, ile wyniesie kwota odstępnego.