Joseph Boyamba na radarze dwóch polskich klubów. Przejdą do konkretów?

16.07.2020

Na kolejkę przed końcem sezonu ekstraklasy coraz częściej spekuluje się o potencjalnych wzmocnieniach polskich klubów.

Lech Poznań i Pogoń Szczecin nie próżnują na rynku transferowym. Potwierdzono, że do drużyny Dariusza Żurawia dołączy Mikael Ishak, natomiast kontrakt z Portowcami podpisał Luis Mata. To dopiero początek wzmocnień kadr obu klubów.

Kapitan drugiej Borussii

Zarówno Lech, jak i Pogoń, są zainteresowane sprowadzeniem Josepha Boyamby. Zawodnik ma bardzo ciekawe CV. W ostatnim czasie występował w drugiej drużynie Borussii Dortmund, w której sprawował funkcję kapitana. Według niemieckich mediów Boyamba pozostaje także w kręgu zainteresowań Eintrachtu Braunschweig, którego barwy reprezentuje Martin Kobylański.

Uniwersalny skrzydłowy

23-latek jest lewonożnym skrzydłowym, choć paradoksalnie preferuje grę na prawej flance. W poprzednim sezonie w rezerwach Borussii wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 10 bramek i zanotował 3 asysty. Wcześniej był członkiem akademii MSV Duisburg, Schalke 04 Gelsenkirchen, występował także w Schwarz-Weiss Rehden oraz SG Wattenscheid. Od początku lipca pozostaje bez klubu, ponieważ zakończyła się jego umowa z drużyną z Dortmundu. Przez portal „Transfermarkt.de” jest wyceniany na 225 tys. euro.