Błażej Augustyn i Kamil Dankowski mogą wzmocnić Jagiellonię Białystok

16.07.2020

Dwaj kolejni piłkarze mogą przejść do Jagiellonii Białystok. Drużyna Iwajło Petewa chce w przyszłym sezonie powalczyć o wyższe cele.

Na celowniku znaleźli się Błażej Augustyn i Kamil Dankowski. Pierwszy wymieniony pojawił się wczoraj na trybunach w Białymstoku podczas meczu ze Śląskiem. Prawy obrońca rozegrał natomiast cały mecz, Adam Godlewski poinformował na Twitterze, że klub z ul. Słonecznej 2 razy podjął próbę sprowadzenia go.

Konflikt z Lechią

32-letni Augustyn pozostaje bez klubu od początku lipca. Popadł w konflikt ze swoim poprzednim pracodawcą, czyli Lechią Gdańsk. Tematem konfliktu były zaległości finansowe. W tym sezonie zagrał w zaledwie 12 meczach ekstraklasy, w których zdobył 1 bramkę. W Jagiellonii miałby zastąpić Ivana Runje, który był bliski odejścia już przed rokiem.

Dankowski chce grać

Dankowski przegrywa rywalizację o miejsce w składzie Śląska z Łukaszem Broziem oraz Guillermo Cotugno. 29-latek 9 razy wystąpił w meczach ligowych Wrocławian. W Białymstoku chcą przygotować się na odejście Jakuba Wójcickiego, który prawdopodobnie opuści klub na rzecz Zagłębia Lubin.