Arsenal wypożyczył Konstantinosa Mavropanosa do Stuttgartu

16.07.2020

Niemiecki klub poinformował o pozyskaniu obrońcy. Czy ten transfer oznacza problemy z regularną grą reprezentanta Polski?

Mikel Arteta przeprowadza porządki w szatni Arsenalu. Z zespołem w najbliższym czasie mają się pożegnać David Luiz, Matteo Guendouzi, a a także Ainsley Maitland-Niles. Jak się okazuje, z klubem pożegnał się również grecki defensor.

Kolejne wypożyczenie

Konstantinos Mavropanos przechodzi do Stuttgartu na zasadzie wypożyczenia. Jego umowa z niemiecką drużyną potrwa do końca czerwca 2021 roku. To kolejne wypożyczenie, ponieważ poprzednie pół roku spędził w Norymberdze. W beniaminku Bundesligi jego rywalem o miejsce w składzie będzie m.in. Marcin Kamiński.

Pomógł Norymberdze

Środkowy obrońca wystąpił w 12 meczach zakończonego sezonu 2. Bundesligi. Do Londynu trafił w styczniu 2018 roku, zapłacono wówczas za niego kwotę 2,1 mln euro klubowi PAS Giannina. Jest młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. Serwis „Transfermarkt.de” wycenia go na 2,4 mln. Na kilka dni przed kolejnym wypożyczeniem do Stuttgartu podpisał długoterminowy kontrakt ze swoim macierzystym klubem.