Nowy kontrakt Martina Seveli. Trener zostaje na dłużej w Zagłębiu Lubin

16.07.2020

Trener związał się na dłużej z zespołem występującym w ekstraklasie. Zarząd klubu dał swoim kibicom powód do zadowolenia.

W czwartek swoją umowę z Zagłębiem Lubin postanowił przedłużyć Martin Sevela. Słowak złożył podpis pod nową, 2-letnią umową. Jest to dobra wiadomość dla ludzi związanych z Zagłębiem, ponieważ trener po swoim przyjściu zupełnie odmienił grę zespołu.

Odmienił Zagłębie

Oferta dla Seveli była przygotowywana od kilku tygodni. Na kolejkę przed końcem ekstraklasy, Zagłębie pod jego wodzą zajmuje 12. miejsce w tabeli z bezpieczną, 13-punktową przewagą nad strefą spadkową. Można przypuszczać, że kontrakt zostałby podpisany już wcześniej, natomiast drużynie nie udało się wywalczyć miejsca w górnej połowie tabeli.

Młody trener z sukcesami

44-latek przejął zespół we wrześniu ubiegłego roku, jego poprzednikiem był Ben van Dael. Młody szkoleniowiec wcześniej prowadził jedynie drużyny: AS Trenczyn oraz Slovan Bratysława. 3-krotnie zdobywał tytuł mistrza Słowacji, tyle ramo razy triumfował w pucharze krajowym. W sezonie 2015/16 został nagrodzony tytułem menadżera roku w tamtejszej lidze.