Arkadiusz Milik skrytykowany przez włoski dziennik

16.07.2020

Arkadiusz Milik niebawem zmieni otoczenie, lecz po ostatnim spotkaniu oberwało mu się od włoskiego dziennika. Dziennikarze „La Gazetta dello Sport” skrytykowali polskiego napastnika.

26-latek w najbliższym okienku transferowym najprawdopodobniej opuści zespół Napoli. Jednak po wczorajszym meczu z Bologną, w którym Neapolitańczycy nie zdołali wyjść zwycięsko, do postawy Polaka przyczepili się dziennikarze włoskiej gazety.

Myślami w innym klubie

„La Gazetta dello Sport” opisuje sytuację Milika, który według ich opinii zamieszany jest myślami o transferze.

„Problem jest chyba w głowie. Na treningach Milik imponuje. Przekonuje sztab szkoleniowy, żeby dostał więcej czasu na boisku, a później na murawie gra bez błysku, jak w starciu z Bologną, czy wcześniej z AS Roma. Po prostu nie jest łatwo zachować mu odpowiednią koncentrację, gdy stawką jest zawodowa przyszłość i zmiana życia. Z pewnością chciałby już wiedzieć, czy trafi do Juventusu, Atletico czy Tottenhamu” – napisali.

Oczekiwania

Dziennikarze włoskiej gazety nie omieszkali się dodać, na czym powinien skupić się polski napastnik.

„Zespół pilnie potrzebuje jego lepszej formy. Arek czuje się przecież w klubie dobrze i zawsze miał duże zaufanie od fanów. Ma szansę zostawić po sobie świetne wspomnienia. Przed nim i drużyną jeszcze trzy tygodnie grania i wyzwań. Dopiero później będzie mógł pomyśleć o walizkach i transferze” – zwrócili uwagę.