Jerome Boateng nie odejdzie z Bayernu Monachium? Miałby pozostać do końca kontraktu

16.07.2020

Jerome Boateng ma ważną umowę z Bayernem Monachium do 30 czerwca 2021 roku. Według niemieckiego „Kickera” obrońca pozostanie na najbliższy sezon w drużynie z Bawarii.

Nie była to pewna informacja, ponieważ już wielokrotnie donoszono w mediach, że 31-latek odejdzie z Bayernu Monachium. Jednak najnowsza informacja „Kickera” miałaby rozwiać wszelakie wątpliwości i Boateng pozostałby w zespole na kolejną kampanię.

Legenda

Środkowy obrońca to istna ikona niemieckiego klubu. Wraz z zespołem ze stolicy Bawarii sięgnął po osiem tytułów mistrza Niemiec. Ponadto w 2013 roku zdobył z tą drużyną Ligę Mistrzów. W tym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach Bundesligi, w których zanotował dwie asysty. W koszulce dorosłej reprezentacji naszych sąsiadów wybiegał na murawę w 76 meczach, zdobywając jedną bramkę.

Ambicje klubu

Bayern Monachium po wygraniu rozgrywek Bundesligi, zdobyciu Pucharu Niemiec, ma sporą szansę na triumf w Lidze Mistrzów. Zespół Roberta Lewandowskiego jest postrzegany jako jeden z największym faworytów tejże edycji. Na niekorzyść niemieckiego klubu może działać fakt, że mają sporą przerwę, gdyż sezon w tym kraju już się zakończył.