La Liga: Real Madryt nowym mistrzem Hiszpanii

16.07.2020

Real Madryt podejmował drużynę Villarrealu. Spotkanie odbywało się w ramach 37. kolejki rozgrywek La Liga. Zwycięstwo „Królewskich” oznacza, że poznaliśmy nowego mistrza Hiszpanii.

Przed meczem wszystko wskazywało na to, że dziś poznamy zdobywce tytułu La Liga. Real Madryt wygrał wszystkie z dziewięciu spotkań po wznowieniu rozgrywek. Na dodatek miał cztery punkty więcej niż drużyna wicelidera – FC Barcelony.

Przebieg meczu

„Królewscy” potwierdzili swoje mistrzowskie aspiracje jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie spotkania Casemiro przejął piłkę w środku pola, podał do Modricia, a ten wypuścił na wolne pole Karima Benzemę, który wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Druga część nie zwiastowała niespodzianki. W 74. minucie Sergio Ramos był faulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Początkowo piłkarze Realu chcieli rozegrać rzut karny poprzez podanie i wykończenie, lecz Karim Benzema za szybko wbiegł w pole karne. Do powtórzenia podszedł już Francuz i „Królewscy” prowadzili 2:0. Wynik ustalił jeszcze Iborra, który uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Tabela

Real Madryt po tym spotkaniu może się cieszyć z 34 w historii tytułu mistrza Hiszpanii. Z kolei Villarreal pozostał na piątej pozycji.

Real Madryt – Villarreal CF 2:1 (1:0)

1:0 Karim Benzema 29′

2:0 Karim Benzema 77′

2:1 Vincente Iborra 84′

Skład Real: Courtois – Carvajal (84. L. Vázquez), Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos (84. Valverde), Casemiro, Modrić (84. Isco) – Rodrygo (63. Asensio), Benzema, E. Hazard (63. Vinícius Júnior).

Skład Villarreal: Asenjo – M. Gaspar (C), Chakla, Francisco Torres, Quintilla – Anguissa (82. Trigueros), Morlanes (63. Iborra) – Peña (46. B. Soriano), Moisés Gómez (63. Cazorla), Chukwueze (46. Ontiveros) – G. Moreno.