Konkretna premia dla Chelsea. „The Blues” zbierają dalsze profity z transferu Edena Hazarda

17.07.2020

Wczorajsze zdobycie mistrzostwa Hiszpanii przez Real Madryt ucieszyło księgowych Chelsea. Klub z Londynu dostanie bowiem całkiem niezłe pieniądze dzięki ustaleniom zawartym przy sprzedaży Edena Hazarda. 

Anglicy mają otrzymać około 12 milionów euro. Wszystko dzięki wywalczeniu przez „Królewskich” mistrzostwa LaLigi w pierwszym sezonie gry Belga na Santiago Bernabeu.

Byli piłkarze Chelsea świętują

Zwycięstwo Realu Madryt nad Villarrealem przypieczętowało końcowy triumf podopiecznych Zinedine’a Zidane’a w ligowych rozgrywkach. Powody do radości mieli byli piłkarze Chelsea – Thibault Courtois oraz Eden Hazard. Zawodnik występujący na lewej stronie w ofensywie „Królewskich” nie zaliczył jednak najlepszego sezonu. Belg zmagał się z urazami i w całych rozgrywkach jedynie raz wpisał się na listę strzelców. Dla wejścia w życie wspomnianej na wstępie klauzuli nie miało to jednak żadnego znaczenia. Real został mistrzem, więc pieniądze wpłyną na konto „The Blues”.

Potrzebne pieniądze

Przez zakaz transferowy, który został swego czasu nałożony na Chelsea oraz brak ruchów podczas zimowego okienka, klub z Londynu jest w naprawdę niezłej sytuacji finansowej. Patrząc jednak na nazwiska, jakie chce pozyskać Frank Lampard, potrzebne są ogromne fundusze. Kupno Kaia Havertza czy Jana Oblaka mocno opróżniłoby klubową kasę. Dlatego nawet 12 milionów euro uzyskane od Realu Madryt z pewnością ucieszą księgowych na Stamford Bridge.