Chelsea ponownie pobije bramkarski rekord transferowy? „The Blues” zamierzają ściągnąć Jana Oblaka

14.07.2020

Wygląda na to, że Chelsea nie zamierza oszczędzać funduszy w zbliżającym się okienku transferowym. Tym razem „The Blues” chcą wydać ponad 100 milionów euro na Jana Oblaka!

Byłby to kolejny rekord transferowy w wykonaniu londyńskiego klubu, jeśli chodzi o pozycję bramkarza. Latem 2018 roku Chelsea zapłaciła za Kepę Arrizabalagę 80 milionów euro.

Jeden z czołowych bramkarzy świata

Jan Oblak to obecnie bez wątpienia jeden z najlepszych golkiperów na świecie. Od 2014 roku Słoweniec jest zawodnikiem Atletico Madryt. Do Hiszpanii trafił za 16 milionów euro z Benfiki Lizbona. Z Atletico sięgnął po Ligę Europy, Superpuchar Europy oraz Superpuchar Hiszpanii. Zagrał również w finale Ligi Mistrzów w 2016 roku.

Zastępstwo za Kepę

Chelsea chce zastąpić słabo radzącego sobie w Premier League Kepę. Hiszpan kosztował masę pieniędzy, lecz nie spełnia pokładanych w nim nadziei. „The Blues” zamierzają odzyskać nieco pieniędzy przy sprzedaży golkipera i dołożyć sporą kwotę z obecnych funduszy, aby pozyskać Oblaka. Według informacji dziennika „AS”, Atletico nie zamierza negocjować z londyńskim klubem. Oznacza to, że Chelsea musi wpłacić 120 milionów euro, aby aktywować klauzulę wykupu Słoweńca i bezpośrednio przejść do rozmów z zawodnikiem.