Aleksandar Vuković docenia umiejętności Dusana Kuciaka

17.07.2020

Legia Warszawa po odejściu z klubu Radosława Majeckiego jest zobligowana do poszukiwania nowego golkipera. Trener świeżo upieczonych mistrzów Polski jest entuzjastą umiejętności Dusana Kuciaka.

Aleksandar Vuković uważa, że Słowak, wyłączając z zestawienia bramkarzy Legii, jest najlepszym golkiperem w lidze. Problemem przy ściągnięciu Kuciaka na Łazienkowską może okazać się jednak wysoka kwota, jaką za swojego piłkarza życzy sobie Lechia Gdańsk.

Bramkarz priorytetem

Serbski szkoleniowiec w rozmowie z Bartłomiejem Kubiakiem z portalu „Sport.pl”  nie ukrywa, że najważniejsze podczas najbliższego okienka transferowego będzie pozyskania bramkarza. Vuković chciałby sprowadzić do Legii Dusana Kuciaka, lecz zdaje sobie sprawę, że szanse na powodzenie tej misji są raczej niskie.

Patrząc na bramkarzy poza Legią, Kuciak jest najlepszy w lidze. Mówienie jednak o nim teraz, że wróci do nas, to wciąż sfera życzeniowa. Gdyby nie miał jeszcze dwuletniej umowy z Lechią, pewnie już byłby przy Łazienkowskiej. Ale ten kontrakt ma, a ja sam nie jestem za tym, by za 35-letniego bramkarza płacić duże pieniądze. Poza tym stawiam, że zainteresowanie Legii jedyne, co teraz zrobi, to tylko podbiję tę kwotę, która zaraz może okazać się nierealna. Dlatego sporo wskazuje, że trafi do nas jednak bramkarz spoza ekstraklasy.

Bramkarz z Ukrainy?

Jeśli nie Kuciak, to w takim razie kto trafi na Łazienkowską? Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje, że klub ze stolicy jest zainteresowany kupnem Dmytro Riznyka. 21-latek jest obecnie zawodnikiem Worskły Połtawa.