Poznaliśmy drugiego beniaminka. Stal Mielec ponownie w ekstraklasie

17.07.2020

W piątek poznaliśmy drugiego beniaminka przyszłego sezonu ekstraklasy. Powrót po wielu latach w niższych ligach.

Drużyna Stali Mielec pokonała w meczu wyjazdowym Zagłębie Sosnowiec 3:0. Zwycięstwo oznacza, Stal wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy po 24 latach. Przed kilkoma tygodniami PZPN wydał komunikat odnośnie licencji na nowy sezon, w którym uwzględnił klub z Podkarpacia.

Po 24 latach w ekstraklasie

Zespół Dariusza Marca od początku pewnie kroczył po zwycięstwo z Zagłębiem. Wynik w 22. minucie otworzył Mateusz Mak, który dobił futbolówkę po strzale Michała Żyro. W drugiej połowie swoją świetną dyspozycję potwierdził Żyro, który w 46. i 51. minucie wpisał się na liście strzelców. Na kolejkę przed końcem Mielczanie mogą świętować bezpośredni awans.

Ścisk w tabeli

Pierwszym beniaminkiem ekstraklasy okazał się być klub Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bieżący sezon 1. ligi jest wyjątkowo wyrównany, dlatego też do ostatnich kolejek piłkarze Stali walczyli o to, żeby uniknąć udziału w barażach. Rezultat dzisiejszego spotkania oznacza również niepewną przyszłość Zagłębia Sosnowiec, które na kolejkę przed końcem zajmuje 10. miejsce, jednak ma zaledwie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 0:3 (0:1)

0:1 Mateusz Mak 22′

0:2 Michał Żyro 46′

0:3 Michał Żyro 51′

Skład Zagłębia: Stępniowski, Ryndak (Szwed 62′), Polczak, Łopata, Beneta, Małecki (Seedorf 62′), Radkowski, Tomasz Hołota (Babiarz 72′), Mularczyk, Pawłowski, Piasecki

Skład Stali: Wrąbel, Stasik (Kramarz 86′), Bielak, Mateusz Żyro, Getinger, Mak (Bartosz 83′), Urbańczyk, Domański, Nowak, Dadok (Tomasiewicz 62′), Michał Żyro