Lukas Haraslin wykupiony przez Sassuolo. Ile zarobi Lechia Gdańsk?

17.07.2020

Słowacki piłkarz zostanie na dłużej w swoim obecnym klubie. Postanowiono wykupić piłkarza występującego wcześniej w Lechii Gdańsk.

Lukas Haraslin zostanie wykupiony przez Sassuolo Calcio. Słowak przez ostatnie pół roku był jedynie wypożyczony do klubu Serie A, natomiast spisywał się na tyle zadowalająco, że postanowiono pozostawić go w drużynie na dłużej. Nie będzie miał jednak łatwego zadania z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowej jedenastce.

Ile zarobi Lechia?

O miejsce w składzie jego rywalem jest między innymi Jeremie Boga, o którego sprowadzenie walczy wiele możniejszych zespołów. Transfer Haraslina ma wynieść 1,5 mln euro. Taki ruch z pewnością poprawi stan  kasy klubowej Lechii, która w ostatnich miesiącach miała zaległości finansowe w stosunku do członków drużyny.

Reprezentant kraju

24-latek do Gdańska trafił latem 2015 roku w ramach wolnego transferu z Parmy. Podczas 6 miesięcy spędzonych na wypożyczeniu w Sassuolo zagrał w 6 meczach ligi włoskiej, w których zdobył 1 bramkę. Jego bilans w reprezentacji Słowacji to 8 spotkań i 1 gol.