Jagiellonia Białystok pozyskała stopera. Błażej Augustyn podpisał kontrakt

17.07.2020

Od nowego sezonu do drużyny Jagiellonii Białystok dołączy nowy obrońca. Zdecydowano się przeprowadzić transfer bezgotówkowy.

Do zespołu z Białegostku przechodzi Błażej Augustyn. Piłkarz pozostawał bez pracodawcy od momentu, w którym rozstał się z Lechią Gdańsk. Od miesięcy pozostawał w konflikcie z klubem z powodu zaległości finansowych. Był odsunięty od treningów z pierwszą drużyną. Augustyn podpisał 2-letni kontrakt. W umowie jest jednak  klauzula opcjonalnego przedłużenia o kolejny rok.

Szykują się na odejście?

Sprowadzenie stopera może oznaczać, że z zespołem Iwajło Petewa pożegna się Ivan Runje. O odejściu Chorwata mówi się od kilku okienek transferowych, jednak jak dotąd wszelkie próby opuszczenia Jagiellonii kończyły się fiaskiem.

Bogate CV

32-latek wystąpił w zaledwie 12 spotkaniach bieżącego sezonu ekstraklasy, w których zdobył 1 bramkę. W swoim CV ma takie kluby, jak m.in. Cagliari Calcio, Ascoli Calcio, Bolton Wanderers, czy Hearts of Midlothian. W przeszłości zanotował także 3 występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.