Lech Poznań: Dariusz Żuraw nie zakłada wyprzedaży zawodników

18.07.2020

Lech Poznań ma wielką szansę na to, aby zostać wicemistrzem Polski. W ostatniej kolejce „Kolejorz” podejmie zespół Jagiellonii Białystok.

Dariusz Żuraw udzielił wywiadu dla „Przeglądu Sportowego”. W rozmowie z Jakubem Radomskim opowiedział m.in. o sytuacji transferowej trójki zawodników (Puchacz, Kamiński, Moder).

„Na dziś nie ma żadnej oferty za tych zawodników. Dlatego zakładam, że zostaną w klubie. Uważam, że cała trójka nic nie straci, jeżeli przynajmniej przez rok będzie jeszcze grała w naszym zespole i występowała nie tylko w lidze, ale również w europejskich pucharach.”

Nowy nabytek

Trener „Kolejorza” wypowiedział się także o nowym zawodniku Mikaelu Ishaku i o jego ewentualnym porównaniu do odchodzącego Christiana Gytkjaera.

„Nie chcę ich porównywać, zresztą nie braliśmy pod uwagę podobieństwa ich historii, a profil zawodnika i jego doświadczenie. Ishak jest napastnikiem, który dobrze gra tyłem do bramki i potrafi wyjść do prostopadłego podania. Umie też zejść do boku, jest dość mobilny i, co ważne, dobrze zakłada wysoki pressing na przeciwniku. Posiada atuty, które mogą się bardzo przydać, patrząc na to, jak chcemy grać w piłkę.”

Liga

Lech Poznań zajmuje jak do tej pory drugie miejsce w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Do utrzymania tej pozycji w ostatnim spotkaniu przeciwko Jagiellonii Białystok wystarczy tylko jeden punkt. Mistrzem kraju została już wcześniej Legia Warszawa.