Nicolas Tagliafico trafi na Etihad Stadium? Manchester City ma na celowniku obrońcę

18.07.2020

„Sports Illustrated” informuje, że Manchester City przejawia zainteresowanie argentyńskim obrońcą – Nicolasem Tagliafico.

Kibice „The Citizens” z pewnością w ostatnim dniu mieli więcej powodów do radości, ponieważ Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zredukował karę wymierzoną przez UEFA i klub będzie mógł występować w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Ofensywa transferowa

Z tego powodu zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę w dalszym ciągu jest łakomym kąskiem dla wielu zawodników. Hiszpan zdaje sobie sprawę, że jego drużyna wymaga wzmocnień. Według „Sports Illustrated” włodarze Manchesteru City są zainteresowani lewym obrońcą Ajaksu Amsterdam – Nicolasem Tagliafico. Wcześniej w mediach donoszono, że 27-latka na radarze mają takie kluby jak Barcelona, Atletico Madryt czy Chelsea.

Umiejętności

Argentyńczyk występuje w Ajaksie Amsterdam, w którego barwach wystąpił w 99 spotkaniach, zdobywając dwanaście bramek oraz notując piętnaście asyst. Wraz z tym klubem ma na swoim koncie mistrzostwo Holandii, ale także puchar i superpuchar tego kraju. Niebawem najprawdopodobniej pożegna się z tym zespołem, lecz nie wiadomo dokąd trafi.