Radosław Majecki zadebiutował, AS Monaco pokonało Cercle Brugge

18.07.2020

Polski bramkarz zadebiutował w swojej nowej drużynie. Jak duże są jego szanse na regularne występy w meczach o stawkę?

W piątkowym meczu sparingowym AS Monaco podejmowało belgijski Cercle Brugge. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0. Pierwszą bramkę zdobył w 5. minucie Wissam Ben Yedder. 5 minut później wynik podwyższył Aleksandr Golovin.

Udany debiut?

Swój debiut w tym spotkaniu zaliczył Radosław Majecki. Polak pojawił się na murawie w 61.  minucie tej rywalizacji i zdołał zachować czyste konto. Przypomnijmy, że nowy klub nie pozwolił bramkarzowi pozostać w Legii Warszawa do końca obecnego sezonu. Władzom Monaco zależało, żeby był obecny w zespole od początku okresu przygotowawczego.

Rywalizacja z Francuzem

Francuski klub zapłacił za Majeckiego 7 mln euro. Jego głównym rywalem o miejsce między słupkami będzie Benjamin Lecomte. 20-latek wystąpił w 33 meczach bieżącego sezonu ekstraklasy, w których 12 razy zanotował czyste konto. Jego nowy kontrakt potrwa do 30 czerwca 2024 roku.