1. liga: Zaskakująca wygrana Sandecji Nowy Sącz z Podbeskidziem Bielsko-Biała

18.07.2020

W jednym z sobotnich meczów 1. ligi kibice byli świadkami zaskakującego rezultatu. Czy możemy w tym przypadku mówić o sensacji?

Sandecja Nowy Sącz pokonała zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała w stosunku 1:0. Oba kluby są w diametralnie różnej sytuacji, ponieważ Sandecja walczy o utrzymanie na szczeblu 1. ligi, natomiast Podbeskidzie przed kilkoma dniami świętowało awans do ekstraklasy.

Rotacja zawiodła?

Krzysztof Brede postanowił w dzisiejszej rywalizacji rotować składem, co może być główną przyczyną zaskakującego wyniku. Drużyna Górali miała szansę na objęcie prowadzenia już w 29. minucie meczu, jednak Kamil Biliński nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał natomiast Michal Piter-Bucko i w ten sposób jeszcze przed przerwą ustalił wynik meczu.

Sandecja Nowy Sącz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

1:0 Michal Piter-Bucko (rzut karny) 45′

Kamil Biliński (niewykorzystany rzut karny) 29′

Skład Sandecji: Bielica, Basta, Szufryn, Piter-Bucko, Socha, Danek, Kanach, Kasprzak (Baran 71′), Chmiel (Kuźma 75′), Kun, Korzym (Palacz 90′)

Skład Podbeskidzia: Leszczyński, Mroczko, Komor, Baszlaj (Batelt 86′), Gach, Hilbrycht, Rakowski (Sopoćko 65′), Bieroński, Ubbink (Martin 79′), Marzec, Biliński