Zagłębie Lubin lepsze w rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Pożegnanie Igora Angulo

18.07.2020

W ostatniej kolejce ekstraklasy Górnik Zabrze podejmował na własnym obiekcie zespół Zagłębia Lubin.

Przed tą serią gier oba kluby zajmowały neutralne miejsca w tabeli, stąd też ciężko było spodziewać się większych emocji w tej rywalizacji. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0 na korzyść drużyny z Lubina. Podopieczni Martina Seveli potwierdzili w ten sposób swoją świetną dyspozycję w ostatnich miesiącach. Warto odnotować, że był to ostatni mecz Igora Angulo w Zabrzu.

Białek w strzeleckiej formie

W 12. minucie meczu do bramki Martina Chudego trafił Bartosz Białek, był to już jego 8. gol w tym sezonie. Wynik na 2:0 ustalił Filip Starzyński. Były piłkarz Ruchu Chorzów pewnie wykorzystał rzut karny w 67. minucie. Zawodnicy Marcina Brosza nie zdołali nawiązać kontaktu.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

0:1 Bartosz Białek 12′

0:2 Filip Starzyński (rzut karny) 67′

Skład Górnika: Chudy, Pawłowski, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza (Koj 54′), Krawczyk (Jirka 46′), Matuszek (Giakoumakis 46′), Manneh, Prochazka, Jimenez, Angulo

Skład Zagłębia: Forenc, Czerwiński, Kopacz, Jończy, Balić, Szysz, Poręba (Kruk 90′), Baszkirow, Starzyński (Pakulski 87′), Zivec, Białek (Sypek 90′)