1. liga: Radomiak Radom zwycięski w starciu z Miedzią Legnica

19.07.2020

W sobotnim spotkaniu drużyn z górnej połowy tabeli 1. ligi zdecydowanie lepszy okazał się być Radomiak Radom.

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek 1. ligi zarówno Radomiak, jak i Miedź Legnica mają zapewniony udział w barażach o ekstraklasę. W bezpośrednim starciu drużyna z Radomia nie dała żadnych szans podopiecznym Ireneusza Kościelniaka. Zakończyło się rezultatem 3:0.

Pewna wygrana

Strzelanie jeszcze w pierwszej połowie rozpoczął Rafał Makowski po nieudanej interwencji defensorów Miedzi. W 54. minucie było już 2:0 po trafieniu Dawida Abramowicza, który popisał się dobrym uderzeniem zza pola karnego i nie dał szans Łukaszowi Załusce na skuteczną obronę. Trzecią bramkę 8 minut później zdobył Patryk Mikita po asyście Damiana Nowaka.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 3:0 (1:0)

1:0 Rafał Makowski 44′

2:0 Dawid Abramowicz 54′

3:0 Patryk Mikita 62′

Radomiak: Miszta, Jakubik, Świdzikowski (Pietrzyk 87′), Cichocki, Abramowicz, Leandro (Banasiak 80′), Lewandowski (Nowakowski 74′), Michalski, Makowski, Mikita, Nowak

Miedź: Załuska, Zieliński, Musa, Mijusković (Bartczak 46′), Pikk, Śliwa, Santana, Soljić (Pietrowski 26′), Marquitos, Roman, Kostorz (Makuch 74′)