Wygrana SSC Napoli z Udinese Calcio. Gol Arkadiusza Milika [WIDEO]

19.07.2020

W niedzielnym meczu ligi włoskiej drużyna z Neapolu pokonała Udinese. Polski napastnik zanotował trafienie.

SSC Napoli wygrało z Udinese Calcio w stosunku 2:1. Na 4 kolejki przed końcem sezonu zespół Gennaro Gattuso zajmuje 7. miejsce w tabeli. Traci tylko 3 punkty do Milanu, który zajmuje miejsce premiowane grą w Lidze Europy. Udinese natomiast jest bliskie zapewnienia sobie utrzymania, ponieważ lokuje się na 16. miejscu z 7-punktową przewagą nad strefą spadkową.

Wejście Milika

Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Rodrigo De Paul. Drużyna gospodarzy wyrównała w 31. minucie za sprawą Arkadiusza Milika, który pojawił się na murawie kilka sekund wcześniej. Zastąpił wówczas kontuzjowanego Driesa Mertensa. Kilka minut później Polak został ukarany żółtą kartką. W 5. minucie doliczonego czasu o zwycięstwie Napoli zdecydował gol Matteo Politano. Piotr Zieliński rozegrał 80 minut, został zmieniony przez Allana. Łukasz Teodorczyk nie znalazł się w kadrze meczowej ze względu na kontuzję.

SSC Napoli – Udinese Calcio 2:1 (1:1)

0:1 Rodrigo De Paul 22′

1:1 Arkadiusz Milik 31′

2:1 Matteo Politano 95′

Napoli: Ospina, Hysaj, Manolas, Koulibaly, Rui, Lobotka (Demme 71′), Zieliński (Allan 80′), Ruiz (Elmas 80′), Callejon (Politano 71′), Insigne, Mertens (Milik 31′)

Udinese: Musso, Becao, De Maio, Nuytinckk, Larsen, De Paul, Walace (Ekong 89′), Fofana, Zeegelaar (Avest 82′), Nestorovski, Lasagna (Sema 92′)