Gennaro Gattuso zirytowany napiętym terminarzem Serie A

20.07.2020

Rozgrywki w większości europejskich lig toczą się obecnie w szaleńczym tempie. Przerwa spowodowana pandemią wymusiła rozgrywanie meczów praktycznie co trzy dni. Piłkarze nie mają więc nawet chwili wytchnienia.

Co zrozumiałe, obecny stan rzeczy nie podoba się trenerom wielu drużyn. Swoje niezadowolenie wyraził na pomeczowej konferencji Gennaro Gattuso.

„Zawodnicy nie są robotami”

Piłkarze Napoli wygrali wczoraj rzutem na taśmę z Udinese. Po spotkaniu wypowiedział się trener ekipy z San Paolo, Gennaro Gattuso. Włoch narzeka na brak odpoczynku dla zawodników.

Teraz bierzemy udział w zupełnie innym sporcie. To nie jest piłka nożna. Granie co trzy dni bez udziału kibiców to zupełnie co innego. Zawodnicy nie są robotami

Walka o piąte miejsce

Napoli zajmuje obecnie szóstą lokatę w tabeli Serie A. Do piątej Romy traci jednak zaledwie dwa punkty. Piłkarze Gennaro Gattuso w jedenaście dni rozegrają pozostałe mecze ligi włoskiej. Po zakończeniu sezonu ligowego udadzą się do Barcelony, aby rozegrać rewanżowe starcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł remis 1:1.