FC Barcelona zakończyła sezon pewną wygraną z Deportivo Alaves

19.07.2020

Drużyna z Katalonii odniosła pewne zwycięstwo w ostatniej kolejce ligi hiszpańskiej. Dobry zwiastun przed Ligą Mistrzów?

FC Barcelona została wicemistrzem Hiszpanii. Zespołowi Quique Setiena ostatecznie nie udało się dogonić prowadzącego w tabeli Realu Madryt. Wysoka wygrana w ostatniej kolejce ligowej może dać nadzieje kibicom klubu z Camp Nou na spotkania w Lidze Mistrzów, która zostanie wznowiona w sierpniu.

Zwycięstwo na koniec

Katalończycy zwyciężyli na wyjeździe z Deportivo Alaves w stosunku 5:0. Wynik w 24. minucie otworzył Ansu Fati. 10 minut później było już 2:0 po trafieniu Lionela Messiego i asyście Riquiego Puiga. Jeszcze przed przerwą Jordi Alba dograł do Luisa Suareza, który zdobył bramkę. Czwartego gola w 57. minucie strzelił Nelson Semedo, natomiast 2 asystę zanotował Puig. Wynik na 5:0 na kwadrans przed końcem ustalił Messi po podaniu Alby.

Deportivo Alaves – FC Barcelona 0:5 (0:3)

0:1 Ansu Fati 24′

0:2 Lionel Messi 34′

0:3 Luis Suarez 44′

0:4 Nelson Semedo  57′

0:5 Lionel Messi 75′

Deportivo: Jimenez, Aguirregabiria, Laguardia (Tachi 46′), Magallan, Marin, Mendez, Camarasa (Mahmoud 65′), Garcia (Fejsa 59′), Burke (Rioja 46′), Perez (Pons 46′), Joselu

Barcelona: Neto, Roberto, Lenglet (Semedo 50′), Araujo, Alba, Busquets (de Jong 59′), Vidal, Puig, Messi, Fati (Braithwaite 78′), Suarez