Ofensywny pomocnik może trafić do Wisły Kraków. Negocjacje ze Stefanem Saviciem

20.07.2020

Nowym zawodnikiem krakowskiej Wisły może zostać ofensywny pomocnik. Zespół Białej Gwiazdy w przyszłym sezonie chce powalczyć o większe cele.

Drużyna prowadzona przez Artura Skowronka zajęła 13. miejsce w tabeli ekstraklasy z zaledwie 5-punktową przewagą nad strefą spadkową. Władze klubu z Krakowa muszą poczynić wzmocnienia, jeżeli w kolejnym sezonie chcą uniknąć walki o utrzymanie.

Obecnie bez umowy

Według portalu „Transfery.info” do Wisły może dołączyć Stefan Savić z Olimpiji Ljlubljana. Austriak jest nominalnym ofensywnym pomocnikiem, ale może też występować na skrzydłach. Jego umowa ze słoweńską drużyną zakończyła się 30 czerwca i obecnie pozostaje wolnym zawodnikiem. Wcześniej spekulowało się także o możliwości sprowadzenia Artura Sobiecha, który występuje w 2. lidze tureckiej.

Wychowanek Salzburga

26-latek wystąpił w 33 spotkaniach ligowych w barwach Olimpiji, w których zdobył 6 bramek i 7 asyst. Jest wychowaniem Red Bull Salzburg. Wcześniej występował także w Rodzie Kerkrade i Slavenie Belupo. W przeszłości 5 razy zagrał w młodzieżowej reprezentacji Austrii, w których strzelił 1 gola.