Jaka będzie przyszłość Jorge Felixa? „Mam na stole 30 ofert”

20.07.2020

Wciąż nieznana jest przyszłość pomocnika Piasta Gliwica. Można jednak przypuszczać, że w najbliższym czasie zmieni pracodawcę.

Kluczową postacią Piasta w zakończonym sezonie ligowym był Jorge Felix. Kapituła ekstraklasy wybrała Hiszpana na najlepszego piłkarza całych rozgrywek. Ofensywny pomocnik wypowiedział się dla „Przeglądu Sportowego” na temat swojej przyszłości.

Jorge Felix:

Jestem w Piaście szczęśliwy, ale rozmowy z klubem na temat przedłużenia umowy nie idą do przodu tak mocno jak jeszcze kilka tygodni temu. Na tym etapie nie wykluczam żadnego scenariusza. Na brak zainteresowania nie mogę narzekać. PWiem, że mój agent swego czasu rozmawiał z Legią, która jest jedną z zainteresowanych mną drużyn, ale teraz mam na stole około 5–10 ofert potwierdzonych już na piśmie, a kolejnych 20 klubów zgłaszało zainteresowanie ustnie.

Piłkarz sezonu 2019/20

Nie może dziwić fakt, że mnóstwo klubów wyraża nim zainteresowanie. 28-latek zagrał w 33 spotkaniach polskiej ligi, w których zdobył 16 bramek i 4 asysty. Wychowanek Atletico Madryt został zawodnikiem bez umowy. Portal „Transfermarkt.de” wycenia go na kwotę 800 tys. euro.