Arka Gdynia po Damiana Gąskę. Pomocnik pomoże w powrocie do ekstraklasy?

20.07.2020

Drużyna Arki Gdynia zamierza wzmocnić kadrę przed nowym sezonem i jak najszybciej powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczni Ireneusza Mamrota zajęli 14. miejsce w końcowej tabeli ekstraklasy, wskutek czego zostali zdegradowani do 1. ligi. Nowi właściciele Arki Gdynia najprawdopodobniej pozostawią obecnego trenera na stanowisku i pozwolą mu zbudować zespół, który podejmie próbę awansu.

Gąska pomoże w awansie?

Jak podał Paweł Paczul w programie „Liga Minus”, Arkowcy wyrażają zainteresowanie sprowadzeniem Damiana Gąski ze Śląska Wrocław. Ofensywny pomocnik w obecnej drużynie nie dostaje wielu szans gry. Jego interesy reprezentuje agencja menadżerska należąca do Jarosława Kołakowskiego, który przejął pakiet większościowy w klubie. Wcześniej spekulowało się o możliwym transferze Daniela Kajzera.

Chce dostawać więcej szans

23-latek wystąpił w 18 meczach ligowych Śląska, w których zanotował 2 asysty. Do Wrocławia trafił przed dwoma laty z Wigier Suwałki, zapłacono wówczas za niego kwotę odstępnego w wysokości 63 tys. euro. Jego obecny kontrakt obowiązuje jeszcze przez 1 rok.