Wisła Kraków przedłużyła umowę z trenerem. Artur Skowronek zostaje

20.07.2020

Krakowski klub postanowił przedłużyć kontrakt ze swoim dotychczasowym trenerem. Czy w przyszłym sezonie powalczy o wyższe cele?

Drużyna Wisły Kraków w ostatecznym rozrachunku zajęła 13. miejsce w tabeli ekstraklasy. Biała Gwiazda zdołała utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, choć jej przewaga punktowa nad strefą spadkową była niewielka. Arka Gdynia zanotowała tylko o 5 oczek mniej.

Nagroda za wynik

Jednym z autorów wyniku Wisły był Artur Skowronek. Władze klubu zdecydowały się przedłużyć z nim kontrakt. Nowa umowa potrwa do 30 czerwca 2021 roku, natomiast zapisana została klauzula przedłużenia o kolejny rok. W przyszłym sezonie Wiślacy chcieliby uniknąć walki o utrzymanie. Rozpoczęto działania na rynku transferowym. Według mediów możliwe jest sprowadzenie m.in. Artura Sobiecha.

Zapewnił utrzymanie

Skowronek został szkoleniowcem zespołu z Krakowa w listopadzie ubiegłego roku, jego poprzednikiem był Maciej Stolarczyk. 38-latek opuścił wówczas 1-ligową Stal Mielec, która ostatecznie zdołała awansować do ekstraklasy pod wodzą Dariusza Marca.