Robert Lewandowski zdobędzie Złotego Buta? Cristiano Ronaldo oraz Ciro Immobile coraz bliżej Polaka

21.07.2020

Rywale gonią Roberta Lewandowskiego w walce o Złotego Buta. Przewaga Polaka nad Cristiano Ronaldo oraz Ciro Immobile zmniejszyła się po wczorajszym meczu Serie A.

W bezpośrednim starciu między ekipami Portugalczyka oraz Włocha obaj zawodnicy wpisali się na listę strzelców. Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, natomiast Immobile odpowiedział jednym golem.

Rywale coraz bliżej

Napastnicy Juventusu oraz Lazio mają na koncie po 30. bramek. Przypomnijmy, że Lewandowski skończył sezon Bundesligi z 34. golami na koncie. Do końca rozgrywek Serie A zostały jeszcze cztery spotkania. Niepokojące dla polskich fanów może być to, że Ronaldo od momentu wznowienia sezonu strzela więcej niż jedną bramkę na mecz. W następnej kolejce Juventus zmierzy się z niezbyt szczelną obroną Udinese.

Złoty But pocieszeniem?

Nagroda Złotego Buta jest oczywiście prestiżowa, ale z pewnością nie tak, jak triumf w plebiscycie Złotej Piłki. Na to wyróżnienie najlepsi piłkarze na świecie muszą jednak poczekać przynajmniej do 2021 roku. Magazyn „France Football” zdecydował bowiem, że nie przyzna nagrody w bieżącym roku.