Gdzie ostatecznie trafi Maciej Mas? Sprawę utrudniają zawiłości dotyczące agencji menedżerskiej

21.07.2020

Na ten moment nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będzie występować Maciej Mas. Zagadką jest również to, która agencja menedżerska reprezentuje piłkarza.

Sytuację przedstawił w „Przeglądzie Sportowym” Marcin Dobosz. Sprawa może mieć swój finał w Piłkarskim Sądzie Polubownym.

Odrzucił ofertę Cagliari

Maciej Mas był bliski podpisania kontraktu z Cagliari. 19-latek występował w zespole z Sardynii na zasadzie wypożyczenia od stycznia do lutego tego roku. Napastnik w rozgrywkach Primavery rozegrał sześć spotkań, w których strzelił cztery gole. W klubie byli z niego na tyle zadowoleni, że chcieli wykupić Masa z UKS SMS Łódź. Piłkarz odrzucił propozycję włoskiego klubu, po czym zerwał umowę z reprezentującą go agencją menedżerską.

Kto reprezentuje piłkarza?

Agencja Foot Link, która dotychczas odpowiadała za interesy napastnika, twierdzi, że ma on obowiązującą umowę do końca 2020 roku. Menedżer zawodnika, Tomasz Drankowski zapowiedział, że zamierza dochodzić swoich racji w sądzie.

Napastnik wyląduje w Jagiellonii?

Według informacji Piotra Wołosika z „Przeglądu Sportowego”, zawodnik przechodzi obecnie badania przed transferem do Jagiellonii Białystok. Na ten moment nie wiadomo, czy zamieszanie związane z zerwaniem umowy z agencją menedżerską zostało wyjaśnione.