Raków zagra u siebie? Podpisano umowę na modernizację obiektu w Częstochowie

21.07.2020

Powoli wyjaśnia się kwestia stadionu w Częstochowie. Jak długo drużyna Rakowa będzie rozgrywać wszystkie mecze na wyjeździe?

Przypomnijmy, że przed rokiem po awansie do ekstraklasy klub został zobligowany do zorganizowania miejsca rozgrywania meczów zgodnego z przepisami licencyjnymi najwyższej klasy rozgrywkowej. Stadion w Częstochowie, na którym Raków rozgrywał spotkania w 1. lidze, nie spełniał standardów w wyższej lidze. Przez cały sezon 2019/20 zespół Marka Papszuna rozgrywał mecze domowe w Bełchatowie.

Osiągnięto porozumienie

Saga z przebudową obiektu trwała od wielu miesięcy. W międzyczasie Zbigniew Boniek zagroził klubowi odebraniem licencji na grę w ekstraklasie. We wtorek podpisano wreszcie umowę na modernizację stadionu w rodzimym mieście. Modernizacją ma się zająć firma „InterHall”. Na temat osiągnięcia porozumienia odnośnie przebudowy stadionu wypowiedział się prezydent Częstochowy.

Krzysztof Matyjaszczyk:

Po długim, wyczerpującym meczu, po dogrywkach i rzutach karnych, udało się zakończyć proces związany z podpisaniem umowy na przebudowę stadionu. To temat, który leżał mi na sercu od dłuższego czasu. Po drodze napotkaliśmy na wiele problemów. Na szczęście udało się je rozwiązać i dziś możemy mówić o sukcesie.